Maszyny tworzące ofertę HERT to urządzenia uniwersalne, które znajdują zastosowanie w większości piekarni, z niemal każdym rodzajem ciast: pszennym, pszenno-mieszanym, żytnim, twardym (na przykład do pizzy) oraz miękkim (bagietkowym). Dzielarki do ciasta i chleba serii Parta, B i V to urządzenia stworzone w oparciu o wieloletnie doświadczenie firmy WP HATON, a dzięki współpracy z HERT – dopasowane do potrzeb rodzimych producentów.
Dzielarki do chleba i ciasta dla Twojej piekarni
Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów oraz solidne wykonanie sprawiają, że dzielarki do chleba WP Haton wyróżniają się wyjątkową dokładnością dzielenia oraz długą żywotnością.
Dzielarki dostarczane przez HERT to maszyny piekarnicze o wytrzymałej i odpornej na zużycie konstrukcji systemu napędowego oraz mechanizmu dzielącego. Do ich budowy stosuje się trwałe stopy stali chromowo-niklowej (ni-resist) oraz noże dzielące ze wzmocnionej stali. System smarowania zapewnia minimalne zużycie oleju. Dzielarki do ciasta można doposażyć w zależności od potrzeb i specyfiki produktu. Proponujemy rozwiązania, które doprecyzują i udoskonalą pracę z ciastem, na przykład różnej długości taśmy, kontroler wagi, licznik kęsów i olejenie taśmy podawczej. Każdy posiadacz dzielarki do chleba powinien uwzględnić uzupełnienie linii produkcyjnej o znacznie ułatwiające pracę urządzenia, takie jak lej porcjujący i wywrotnicę dzieży.
Piekarnie, które wytwarzają wysokiej jakości, bardzo wymagające, trudne wyroby z wyjątkowo delikatnego ciasta, powinny rozważyć inwestycję w dedykowaną do tego rodzaju ciast dzielarkę grawimetryczną VX marki Rheon. Dla krótkich serii niektórych wyrobów rzemieślniczych, takich jak bagietki i małe chleby rustykalne, polecamy dzialarko-formierkę Merand. Podział ciasta na kęsy w urządzeniu polega na dociskaniu ciasta, w odróżnieniu od cięcia w innych dzielarkach, za pomocą kratki w kształcie litery „V” do płytki z wyżłobieniami. Dzięki temu kęs ciasta jest wyciskany, formowany i zaokrąglony w taki sposób, jakby był formowany ręcznie.
Dzielarka do chleba – delikatny podział ciasta
W dzielarkach do chleba dostarczanych przez HERT, ciasto jest dzielone w sposób delikatny, bez niszczenia jego struktury. W maszynach objętościowych WP Haton wyjątkowo delikatny podział zapewniają dzielarki do ciasta wyposażone w Voluminator, czyli siłownik hydrauliczny obniżający ciśnienie wywierane na ciasto. Dzięki niemu możliwa jest produkcja wysokiej jakości pieczywa z ciast wrażliwych o bardzo delikatnej strukturze, wysokiej liczbie TA i długim garowaniu w kotle.
Dzielarki do chleba Rheon są wyposażone w innowacyjny, grawimetryczny system bezstresowego podziału ciasta. To umożliwia pracę maszyny z wieloma, nawet najbardziej wymagającymi produktami i otrzymywanie pieczywa wysokiej jakości, między innymi chleba, bułek, bagietek czy focaccii.
Zastosowanie technicznych rozwiązań w maszynach, które faktycznie nie będą niszczyć struktury ciasta chlebowego, jest dość trudnym zadaniem i w znacznym stopniu decyduje o wartości urządzenia. Z tego powodu zarówno Voluminator, jak i system grawimetrycznego podziału ciasta, zostały opatentowane przez ich producentów, czyli WP Haton i Rheon.
Dzielarki do ciasta – sposób podziału
W jaki sposób dzielarki do chleba dzielą ciasto na kęsy? Dzielarki do ciasta WP Haton to dzielarki objętościowe. Ciasto jest zasysane przez tłok do komory dzielenia, a następnie dokładnie ważone, odcinane i podawane na taśmę transportową. Dzielarka Parta U Direkt z systemem wymiennego transportera pozwala na nalewanie ciasta bezpośrednio do form.
W dzielarkach marki Rheon podział przebiega inaczej niż w dzielarkach tłokowych. W tym przypadku proces polega na delikatnym formowaniu wstęgi ciasta (jedno- lub dwurzędowo), a następnie jego podziale ze względu na wagę, co jest innowacyjnym rozwiązaniem na rynku. Ciasto może być również dzielone na długość, jak w maszynach konkurencyjnych. Podział „na wagę” przebiega w kilku etapach: przesuwanie wstęgi ciasta na urządzeniu ważącym, przesłanie danych do gilotyny, odcięcie ciasta po odważeniu i kontrola odpowiedniej wielkości kęsa. Taki grawimetryczny system pozwala na zmianę parametrów odcinania gilotyny wraz ze zmianą kondycji ciasta.