PLN

Zmywarki kapturowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Zmywarka przemysłowa skutecznie myje wszelkie powierzchnie, ze szczególnym uwzględnieniem tych mających bezpośredni kontakt z żywnością. Coraz chętniej stosowane są też rozwiązania pozwalające na oszczędność pieniędzy oraz na ochronę środowiska.

Zmywarki do sprzętu produkcyjnego

Zmywarki przemysłowe do mycia sprzętu produkcyjnego powinny stanowić połączenie wydajności dopasowanej do potrzeb zakładu, skutecznego mycia, oszczędności środków i wody oraz łatwości użytkowania. Nowoczesne sprzęty przemysłowe pozwalają zmniejszyć ilość zużywanej wody, nie tracąc przy tym na jakości uzyskiwanego efektu.

Równie ważna jest dbałość o ekologię. Nowoczesne wyparzarki przemysłowe są wyposażone w możliwość zmiennego dozowania środka czyszczącego w zależności od stopnia zabrudzenia, dzięki czemu do środowiska trafi znacznie mniej pozostałości po detergentach. Zmywarka ma zapewniać nie tylko skuteczne mycie, ale również dezynfekcję, zapewniając stały dostęp do zdezynfekowanego sprzętu i narzędzi do produkcji.

Zmywarki kapturowe do piekarni i cukierni

Zmywarka przemysłowa kapturowa stosowana w branży piekarniczej i cukierniczej to urządzenie, które musi spełniać szereg wymogów – skutecznie usuwać zaschnięty tłuszcz, przypalenia, nagar oraz silne zabrudzenia nawet w trudno dostępnych miejscach.

Jednym z rodzajów maszyn stosowanych w piekarniach i cukierniach są zmywarki kapturowe, takie jak np. zmywarka kapturowa 9130 Jeros. Tak jak inne najnowsze urządzenia tego producenta, model ten został wyposażony w program ECO do mycia mniej zabrudzonych powierzchni lub resztek łatwiej usuwalnych. Temperatura wody oraz stężenie środka czyszczącego zostają wówczas zmniejszone, a woda służąca do spłukiwania ma temperaturę 85 °C, co zapewnia skuteczną dezynfekcję. Specjalny system filtracji wody myjącej w obiegu pozwala na jej dłuższe wykorzystanie i zachowanie w czystości podczas kolejnych cykli mycia.

Innym przykładem jest zmywarka kapturowa Jeros 8150, która wyróżnia się otwieranym do góry kapturem. Dzięki temu komora myjąca dostępna jest zarówno z przodu, jak i z boków, co ułatwia załadunek i rozładunek mytego osprzętu. Wpływa to również na oszczędność miejsca podczas suszenia w przeciwieństwie do zmywarek, których pokrywy otwierają się częściowo do przodu.

Zmywarka kapturowa Jeros 8160 sprawdzi się z kolei tam, gdzie ograniczona przestrzeń uniemożliwia otwarcie kaptura do góry. W tym modelu maszyny otwierana jest wyłącznie przednia ściana, która jest lamelową, rolowaną kurtyną wykonaną z PVC odpornego na temperaturę, wodę, środki chemiczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Do zmywarek kapturowych można zastosować zaawansowany system czyszczący Jeros ACE SYSTEM, który znacznie ułatwia mycie szalek do wag wielogłowicowych. Dzięki niemu w czasie kilku minut można umyć nawet 64 szalki przy wykorzystaniu zaledwie 16 litrów wody.