PLN

Myjka przelotowa do owoców i warzyw Atirmatic 200, Hert

Strona główna Gastronomia Przemysł Spożywczy Obróbka wstępna Obróbka wstępna Myjka przelotowa do owoców i warzyw Atirmatic 200, Hert
Czas realizacji zamówienia:
4-8 tygodni
SKU
80214600
Piotr Kulik
phone icon 507 [wyświetl numer]

Myjka przelotowa do owoców i warzyw Atirmatic 200, Hert.

ATIRMATIC jest idealnym urządzeniem do pracy ciągłej do dokładnego mycia dużych ilości warzyw w krótkim czasie. Ekskluzywny system mycia typu „wirpool” z ciągle czystą wodą, w połączeniu z wyjątkową automatyzacją i wszechstronnością urządzenia oraz jej uniwersalnością, zapewnia doskonałe rezultaty przy każdego rodzaju warzywach czy owocach.

W ATIRMATIC intensywność mycia jest regulowana: może być delikatna w przypadku warzyw liściastych oraz energiczna w przypadku cięższych warzyw np. bulw. ATIRMATIC jest dostępny w trzech wersjach 200, 400 i 700, które są w stanie umyć od 200 do 1.500 kg/h surowca, zawsze gwarantując doskonałe rezultaty mycia. ATIRMATIC jest najbardziej racjonalnym rozwiązaniem dla mycia warzyw w kuchniach centralnych oraz w przemyśle spożywczym i warzywniczym, które zapewnia najwyższe standardy: wydajność, higienę i oszczędność czasu pracy oraz wody. ATIRMATIC nie służy jedynie do warzyw czy owoców…

 

UNIWERSALNE ZASTOSOWANIE:

Przeznaczony do mycia warzyw, ATIRMATIC doskonale czyści również owoce, ryby, skorupiaki, podroby, kurczaki i każdą inną żywność. Dzięki regulowanej intensywności wiru wodnego „wirpool”, dla każdego produktu zawsze dostępny jest odpowiedni program. ATIRMATIC znakomicie rozmraża żywność. Zanurzony w wir wodny wytwarzany przez pompy, każdy zamrożony produkt stopniowo i perfekcyjnie rozmraża się w krótszym czasie.

 

ŁATWOŚĆ CZYSZCZENIA! :

Po zakończeniu zmiany roboczej ważne jest wyczyszczenie i odkażenie urządzenia, ponieważ resztki warzyw czy ziemi, jak również inne zanieczyszczenia mogą osadzać się na transporterach. Te mogłyby zanieczyścić wodę do mycia podczas następnej zmiany. ATIRMATIC został zaprojektowany tak, aby uprościć tę procedurę, umożliwiając łatwy dostęp i czyszczenie części wewnętrznych, dzięki łatwemu ręcznemu demontażowi perforowanej kraty w dnie kadzi, taśmy wylotowej i górnych paneli.

ATIRMATIC posiada, opatentowany unikalny i niezwykle skuteczny sposób mycia warzyw. Metoda ta, polega na tym, że w urządzeniu płynie wir wodny w którym zanurzone są warzywa. Intensywność wiru może być regulowana w zależności od delikatności produktu.


Warzywa, przenoszone przez wodę po spiralnym torze, stopniowo obracają się i przesuwają stopniowo do przodu, pokonując odległość ponad dziesięciokrotnie dłuższą niż długość kadzi myjącej. Podczas tego procesu warzywa uwalniają nawozy, insekty, glebę, piasek, pestycydy i wszystko inne, co jest niebezpieczne dla zdrowia. Cząsteczki brudu i owady znajdujące się na powierzchni wody są usuwane przez odpływ za pomocą specjalnego systemu.


Gleba i najcięższe zanieczyszczenia przechodzą przez perforowaną kratkę na dnie kadzi, gdzie woda jest nieruchoma, a osady zebrane w kanale, są odprowadzane do odpływu. Woda jest zawsze czysta, ponieważ ssanie pomp odbywa się w pobliżu wlotu wody. W ten sposób unika się stosowania filtrów, które w przypadku zabrudzenia zanieczyszczałyby wodę do mycia. Po umyciu warzywa są zbierane przez taśmę wylotową gdzie otrzymują końcowe płukanie za pomocą spryskiwacza z czystą wodą. Podczas mycia, ruch wirowy wody nieustannie napędza pływający brud i owady w kierunku szczelin na górze kadzi do mycia, skąd spływają do odpływu.


Jakość mycia w ATIRMATIC jest potwierdzona badaniami bakteriologicznymi, które potwierdzają redukcję obciążenia bakteryjnego o ponad 90%. Proces ten jest bardziej efektywny niż mycie ręczne.


Opcjonalnie (za opłatą):

 • Automatyczne dozowanie środka czyszczącego do warzyw i owoców (80200012),
 • Wózek do odbioru warzyw i owoców do ATIRMATIC (82208010),
 • Mobilny wózek do sortowania warzyw na wejściu (82402000).

Dane techniczne:

 • Lekkie warzywa: 200kg/h,
 • Ciężkie warzywa: 400kg/h,
 • Pojemność zbiornika : 380L,
 • Zasilanie/moc: ~230/400V 50Hz/2,0kW,
 • Standard IP: IP X5,
 • Przyłącze wodne ø: 1”,
 • Odpływ wodny ø: 2”,
 • Waga netto urządzenia: 320kg.