Tunele do pasteryzacji MFT

  • Modułowa konstrukcja nośna wykonana ze stali nierdzewnej AISI 304 z kołnierzowymi nóżkami stojącymi
  • System grzewczy z falistymi, rurowymi wymiennikami ciepła
  • Głowice przednie wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 304 i wyposażone są w panele i otwierane drzwi umożliwiające kontrolę tunelu podczas jego pracy
  • Głowice wlotowe i wylotowe ze stali nierdzewnej AISI 304 z mocowaniem do przenośników podających i wyładowczych 
  • Okap do odbioru oparów ze stali nierdzewnej uzupełniony jest o częściową bramę zasysającą
  • Łóżka ślizgowe zmniejszają współczynnik tarcia i naprężenia taśmy
  • Powrót taśmy biegnie poniżej tunelu, poza konstrukcją główną, ułatwiając utrzymanie i przeglądy
Czas realizacji zamówienia:
na zamówienie
SKU
MFT_TUNEL
Karol Łapiński
phone icon 503 [wyświetl numer]

Tunele do pasteryzacji MFT – prosta i wydajna obróbka cieplna

Tunele do pasteryzacji MFT to urządzenia pasteryzujące i chłodzące. Produkty MFT stosowane są w obróbce cieplnej opakowań z żywnością. Specjalne dysze do rozpylania zapewniają natrysk wody (PH <4,4) na stale wprowadzane pojemniki, co sprawia, że obróbka cieplna jest precyzyjna i szybka.

Pasteryzator MFT, czyli profesjonalna obróbka cieplna

Modułowa konstrukcja nośna tuneli do pasteryzacji MFT wykonana została ze stali nierdzewnej. Kołnierzowe nóżki stojące zapewniają urządzeniu dodatkową stabilność. System grzewczy wyposażony jest w faliste, rurowe wymienniki ciepła. Dzięki głowicom przednim ze stali nierdzewnej, z dodatkowymi panelami i otwieranymi drzwiami, możliwa jest stała kontrola tunelu podczas pracy.

Głowice wlotowe i wylotowe (ze stali nierdzewnej) mają mocowanie do przenośników podających i wyładowczych. Atutem jest tu dodatkowe urządzenie na taśmie wyładowczej, które zatrzymuje ruch do przodu w momencie, gdy przepływ pojemnika jest zablokowany.

Dodatkowe zalety i zastosowanie tuneli do pasteryzacji MFT

Tunele do pasteryzacji MFT wyposażone są w okap do obioru oparów ze stali nierdzewnej. Uzupełnia go częściowa brama zasysająca. Urządzenia mają zamontowane łóżka ślizgowe, które zmniejszają współczynnik tarcia i naprężenia taśmy. Powrót taśmy biegnie poniżej tunelu, poza konstrukcją główną, co znacznie ułatwia utrzymanie i przeglądy.

Pasteryzator MFT przeznaczony jest do użycia z opakowaniami szklanymi i puszkami. Chcąc dodatkowo rozszerzyć ich działanie o opakowania plastikowe, zaleca się konsultację z inżynierem produktowym.

Dane techniczne:

  • materiał konstrukcji nośnej – stal nierdzewna
  • natrysk wody – PH <4,4