Pistolet natłuszczający - system AIRMIX HSG-10 Hert

Strona główna Piekarnictwo Natłuszczanie i czyszczenie blach Natłuszczanie blach i form Pistolet natłuszczający - system AIRMIX HSG-10 Hert
7 715,90 zł 6 273,09 zł
Czas realizacji zamówienia:
3-5 dni
W magazynie
SKU
HERT_HSG10
Piotr Kulik
phone icon 507 [wyświetl numer]
-
+

Pistolet natłuszczający, system AIRMIX HSG-10 Hert

Mając niebagatelne doświadczenie w doborze i sprzedaży olejów, emulsji i wosków dla przemysłu spożywczego oraz pistoletów i urządzeń natryskujących olej, HERT skonstruował urządzenie dedykowane dla piekarni do natryskiwania form i blach – pistolet ręczny HSG-10. Przy konstruowaniu pistoletów natryskowych do oleju kierowaliśmy się nadrzędną zasadą, która mówi o ekonomii zużycia oleju oraz mocnej i trwałej konstrukcji.

Pistolety natryskowe pneumatyczne z systemem AIRMIX to najwyższa jakość wykonania oraz wysoka użyteczność i skuteczność natryskiwania. System AIRMIX generuje do 70% oszczędności jeżeli chodzi o zmniejszenie zużycia medium natryskowego, którym mogą być wszystkie profesjonalne środki natłuszczające, od olejów rzadkich po gęste oraz emulsje. AIRMIX to sprężanie mieszanki olejowo - powietrznej bezpośrednio w pistolecie. Ze względu na pracę z niskim ciśnieniem 0,1 do 0,5bar tzw. "chmura olejowa" ograniczona jest do minimum.


Zalety systemu AIRMIX:

  • AIRMIX oznacza sprężanie oleju z powietrzem bezpośrednio w pistolecie natryskowym
  • Typ sprężania mieszanki: pneumatyczny (sprężone powietrze) = urządzenie musi być na stałe podłączone do sprężonego powietrza
  • Zasilanie: sprężone powietrze, zużycie od 60 do 120l/min, zależnie od modelu
  • Zakres lepkości medium: <2600 mPas (wszystkie oleje; rzadkie i gęste + emulsje)
  • Ciśnienie robocze: 0,10 do 0,50 bar


Pistolet HERT HSG-10

Model HERT HSG-10 to kompaktowy pistolet natryskujący z własnym 10 L pojemnikiem na tłuszcz. Ustawienie ciśnienia na pojemniku [powietrze + środek natłuszczający] oraz ustawienia stopnia natryskiwania na samym pistolecie gwarantują uzyskanie optymalnego zużycia tłuszczu (nawet 0,5-1,0g na foremkę!) a tym samym minimalizację powstawania chmury olejowej. Wymagany bezolejowy kompresor. Pistolet wykonany ze stali nierdzewnej w wersji heavy z wielowariantową regulacją natrysku (niemieckiej marki DUBOR).

Pistolet HERT HSG-10 jest przenośnym pistoletem, który dzięki swej „mobilności” ma zastosowanie zarówno w piekarniach jak i cukierniach.


Dane techniczne:

  • Pojemność zbiornika 10L
  • Wydajność natryskiwania 360g/min
  • Pobór sprężonego powietrza ~60l/min
  • Waga urządzenia netto bez tłuszczu 5kg
  • Waga urządzenia brutto z tłuszczem 15kg