Laminator do ciasta Rademaker

Czas realizacji zamówienia:
na zamówienie
SKU
RAD_laminator
Gabriel Senderek
phone icon 507 [wyświetl numer]

Laminator do ciasta Rademaker


Słodki smak laminowanych przysmaków.


Sekret jakości ciast i rogalików tkwi w procesie laminowania. Proces laminowania można również wykorzystać do produkcji pieczywa i pizzy. Tradycyjne laminowanie polega na układaniu ciasta w arkusze i dodawaniu ciągłej warstwy tłuszczu, która jest składana w arkusz ciasta, po czym złożony arkusz ciasta jest wielokrotnie laminowany i układany w arkusze, aby uzyskać wymaganą liczbę warstw ciasta i tłuszczu.

Rademaker wykorzystuje swoje doświadczenie w technologii formowania w arkusze, aby opracować innowacyjne, bezstresowe procesy formowania i obróbki ciasta, umożliwiające obróbkę szerokiej gamy ciast, masła i tłuszczu. Ciasto laminowane można wyprodukować metodą All-In oraz metodą francuską. Badania i rozwój zorientowane na rynek są podstawą trzech różnych metod laminowania opracowanych przez firmę Rademaker (lapping, retracting laminating, oraz cutting & stacking). To, które najlepiej pasuje do Twojego zastosowania, zależy od wymaganej wydajności i rodzaju użytego ciasta.

Wartości dodane:

  • Higieniczna konstrukcja dostosowana do przekraczania przyszłych standardów,
  • Szybkie i łatwe czyszczenie,
  • Redukcja kosztów dzięki poprawie serwisu i możliwości konserwacji,
  • Poprawa wydajności dzięki zaawansowanej, intuicyjnej kontroli procesu i zwiększeniu szerokości procesu,
  • Najlepszy możliwy poziom przyjazności dla użytkownika,
  • Znacznie zmniejszone zużycie energii.


Sekret piekarza

Ciasto składa się z tłuszczu i tworzy warstwy, dzięki czemu uzyskuje się lekki i chrupiący smak, z którego słyną rogaliki, i dzięki któremu ciastka zyskują reputację. Rozwój Laminatorów to podstawowa działalność firmy Rademaker. Niezależnie od tego, czy jest to zgięty rogalik, ślimak, ciastko klonowe, czy inne, które chcesz wyprodukować – w naszej ofercie znajdziesz maszyny odpowiadające Twoim wymaganiom.


Warstwowanie

Twoje wymagania produktowe i pożądany proces produkcji określają, jakiego rodzaju tłuszczu użyć: masło, margaryna, tłuszcz piekarski, margaryna low-trans lub non-trans. Aby uzyskać najwyższej jakości warstwy ciasta, może być konieczne schłodzenie i / lub pozostawienie arkuszy ciasta w chłodziarce i / lub w komorze do odpoczynku. Odpowiadając Państwa potrzebom przygotowaliśmy ofertę indywidualnie dopasowaną do każdego klienta. Technologia laminowania (bez tłuszczu) może być również stosowana w oferowanych przez nas liniach do chleba, bazy do pizzy i podpłomyków.

Metody laminowania:

  • Laminowanie pionowe - Arkusz ciasta biegnie pionowo między systemami prowadzącymi, które poruszają się do przodu i do tyłu. Ta symetryczna metoda laminowania nie nadaje się do delikatnego ciasta i ma maksymalną szerokość laminowania 600 mm.
  • Laminowanie poziome - Taśma z arkuszem ciasta porusza się tam i z powrotem nad następnym przenośnikiem taśmowym, jest to asymetryczny system laminowania. Nadaje się do delikatnego ciasta i nie ma ograniczeń co do szerokości laminowania.
  • Cięcie i składanie - Gilotyna tnie ciasto na zwykłe prostokątne arkusze, które są następnie układane jeden na drugim. Ten elastyczny symetryczny system układa równe i nierówne warstwy. Nadaje się do delikatnych ciast i nie ma ograniczeń co do szerokości laminowania.