Dozownica tłokowa z zaworem pionowym Zacmi

  • Prędkość obrotowa maszyny nie wpływa na objętość dozowania ze względu na użycie syfonu
  • Przesłona wchodzi do dyszy dozującej i zamyka ją na spodzie wypuszczając produkt
  • Przejście jest odpowiednie również dla dużych produktów, takich jak ravioli, bez ich uszkodzenia
  • Urządzenie jest dostosowane do mycia WIP, bez konieczności demontażu jakiejkolwiek części
  • Grupa dozowania składa się z tłoka ssącego i dostarczającego oraz przesłony do otwierania i zamykania dyszy napełniającej.
Czas realizacji zamówienia:
na zamówienie
SKU
ZAC_TLOK_PION
Karol Łapiński
phone icon 503 [wyświetl numer]

Dozownica tłokowa z zaworem pionowym ZACMI – dozowanie produktów o niskiej i wysokiej lepkości

Dozownica tłokowa z zaworem pionowym ZACMI wyposażona jest w opatentowany zawór, który nadaje się do dozowania produktów o niskiej i wysokiej lepkości. Są to m.in. soki owocowe, sosy pomidorowe, ale także gulasze, pasztety, pesto, przeciery pomidorowe, dżemy, zupy, inne sosy, a nawet karmy dla zwierząt domowych.

Szybkość dozownicy tłokowej z zaworem pionowym ZACMI

Dzięki nowoczesnej konstrukcji, która ma wbudowany syfon, prędkość obrotowa maszyny nie wpływa na objętość dozowania. Konstrukcja składa się z przesłony, która wchodzi bezpośrednio do dyszy dozującej i zamyka ją na spodzie. W efekcie przesłona wypuszcza gotowy produkt.

Plusem dozownicy tłokowej z zaworem pionowym ZACMI jest rozmiar przejścia, który dopasowany jest także do dużych produktów. Swobodne przejście sprawia, że nawet produkty takie jak ravioli nie ulegają uszkodzeniu.

Konstrukcja dozownicy a czyszczenie

Grupa dozowania w ZACMI składa się z tłoka ssącego i dostarczającego, a także przesłony do otwierania i zamykania dyszy napełniającej. Dozownica tłokowa z zaworem pionowym ZACMI dostosowana jest do mycia WIP, bez konieczności demontażu części. To duże ułatwienie i znaczna oszczędność czasu dla producentów.

Dozownica obsługuje opakowania szklane, plastikowe i puszki.