Chłodnia spiralna ACTICOOL Heinen

Strona główna Piekarnictwo Chłodzenie i mrożenie Spiralne Chłodnia spiralna ACTICOOL Heinen
Czas realizacji zamówienia:
na zamówienie
SKU
HEI_Acticool
Skontaktuj się z menadżerem:
Przemysław Kornas
phone icon 507 [wyświetl numer]

Chłodnia spiralna Acticool Heinen

Urządzenie z serii Acticool marki Heinen służy do chłodzenia produktów spożywczych (pieczywo)

UNIWERSALNA

W postaci pojedynczej lub podwójnej wieżyczki, z transportem w górę lub w dół, z czterema wersjami rozmieszczenia i trzema średnicami systemu, posadowiona na podłodze hali, na fundamencie lub dolnej ramie, system acticool spełnia niemal wszystkie wymagania jeśli chodzi o wydajność i integrację w procesie i budynku.

PRECYZYJNA

Kompleksowa technika sterowania zapewnia dokładny przepływ zimnego powietrza, łagodne chłodzenie i stałą temperaturę wyjściową produktów. Liczne czujniki, wentylatory sterowane falownikami i napędzane silnikiem klapy żaluzjowe zapewniają optymalną równowagę pomiędzy napływem, odpływem i cyrkulacją powietrza.

ENERGOOSZCZĘDNA

Zastosowanie lekkich taśm modułowych z tworzywa sztucznego zmniejsza wielkość napędu elektrycznego a eliminacja elementów prowadzących powietrze zmniejsza straty ciśnienia w systemie i zużycie energii przez wentylatory, użycie przefi ltrowanego powietrza wykorzystuje naturalny spadek temperatury do chłodzenia - wszystkie te procesy są energooszczędne.

NIEZAWODNA

Przystosowana do przemysłowej pracy wielozmianowej konstrukcja, kontrolowany bieg taśmy przez bęben i sterowane częstotliwościowo napędy centralne i dodatkowe (typu overdrive), zastosowanie wysokogatunkowych podzespołów oraz zmniejszona liczba części ruchomych gwarantują najwyższy stopień niezawodności.

FUNKCJONALNA

System acticool oferuje nowoczesną technikę sterowania SPS, rozbudowane możliwości zdalnej obsługi technicznej i komunikacji, z wprowadzaniem i zapisywaniem wszystkich parametrów produktu i urządzenia w recepturach, a do tego rozbudowaną wizualizację (trójwymiarowe obrazy urządzenia, wyznaczanie trendów temperatury itd.) za pomocą kolorowego ekranu dotykowego.

STERYLNA

Wnętrze obudowy izolacyjnej wykonane z blachy ze stali nierdzewnej, dwustopniowa filtracja doprowadzanego powietrza, stała kontrola nadciśnienia za pomocą ciągłych pomiarów różnicy ciśnień i opcjonalnie dezynfekcja światłem UV oraz w pełni dostępny do czyszczenia system klimatyzacyjny zapewniają sterylne warunki dla zachodzących procesów w czystej jakości pomieszczenia.

MODUŁOWA

Prosty system czyszczenia taśmy z zespołem pompy do zwiększania ciśnienia i wytwarzania piany można rozbudować do rozszerzonego lub w pełni zintegrowanego systemu czyszczenia, który oprócz taśmy i układu transportowego czyści również całe wnętrze.

WYJĄTKOWA

Dzięki szerokiej ofercie technologii sortowania, oddzielania, doprowadzania i odbierania, odbioru z pieców, grawitacyjnych ześlizgów spiralnych lub montaż systemu na konstrukcji nad piecem, system acticool jest najodpowiedniejszym rozwiązaniem dla świeżych wyrobów piekarniczych wysokiej jakości.

DOPASOWANA

Urządzenie acticool może być wyposażone w liczne opcje, np. izolowaną obudowę ze stali nierdzewnej na zewnątrz, izolowaną podłogę z przyspawaną wanną ze stali nierdzewnej z odpływami, nawilżacz ultradźwiękowy lub ciśnieniowy – rozwiązania na miarę życzeń użytkownika.