Automatyczny paletyzator i depaletyzator Unimac-Gherri

Strona główna Pakowanie Depaletyzacja i paletyzacja Automatyczny paletyzator i depaletyzator Unimac-Gherri
Czas realizacji zamówienia:
na zamówienie
SKU
UGR_PAL_DEPAL
Karol Łapiński
phone icon 503 [wyświetl numer]

Automatyczny paletyzator i depaletyzator

Dwufunkcyjna, stuprocentowo automatyczna maszyna marki Unimac-Gherri odgrywa rolę paletyzatora i depaletyzatora szklanych opakowań (np. słoików, butelek) i metalowych puszek (pustych i pełnych o maksymalnej wadze 1 kg). Dzięki temu wysoce wyspecjalizowanemu urządzeniu ostatni etap pakowania na linii produkcyjnej przebiega bez żadnych zakłóceń. Produkty są układane na paletach idealnie równo, dzięki czemu szklane opakowania nie przemieszczają się i nie są narażone na stłuczenia, a puszki – na wgniecenia.

Jak działa automatyczny paletyzator i depaletyzator?

Funkcja paletyzowania polega na pakowaniu (załadunku) produktów na paletach różnej wielkości, z wysoką precyzją. Funkcja depaletyzowania – na rozładunku palet o różnych gabarytach, na których umieszczone są już szklane butelki, słoiki i puszki z metalu. Automatyczny depaletyzator zapewnia szybki rozładunek towaru, zastępując pracowników.

Wszystkie elementy maszyny są wysoce wytrzymałe. Części, które mają bezpośredni kontakt z pojemnikami, charakteryzują się polietylenem o wysokiej gęstości. Arkusz separacyjny jest wykonany ze stali nierdzewnej, a konstrukcja maszyny – ze stali węglowej. Dzięki blokowi bezpieczeństwa, który jest aktywowany pneumatycznie, załadunek i rozładunek przebiega bezawaryjnie.